Linux večery na Pelechu

vytvořeno ve čtvrtek 5.4.2012  |  Akce  |  Workshopy

Mnoho lidí ještě pořád považuje Windows za naprostou samozřejmost pro běžné používání PC a za jedinou alternativu Apple (pro odborníky, co to potřebují do práce a můžou si za to tedy připlatit). Nějaké ty Linuxy pak v jejich očích zbývají pro pár šílenců kolem matfyzu, co si beztak jenom hrají v přikazový řádce páč tam nic jinýho nelze dělat...

Že tomu tak není - že na svobodném operačním systému, například Linuxu, je možno provozovat většinu práce i zábavy plnohodnotně a často i lépe - naštěstí už nějakou dobu není tajemstvím. Přece jen to ale chce trochu odvahy, "jít do toho" a zbavit se svých (většinou spywarem a viry prolezlých) windowsů - kór když v záloze není nikdo, kdo by s tím měl zkušenosti a mohl poradit a případně podat pomocnou ruku... Proto se organizují installfesty, workshopy či jiná komunitní setkání, na kterých zkušenější uživatelé dobrovolně pomáhají na přinesených počítačích rozcházet Linux (či jiné svobodné systémy), řešit problémy se kterými si uživatelé sami neví rady a/nebo prostě jenom pokecají a předají tipy a triky.

Jedním z takových by měl být i občasný Linux workshop na Pelechu, který bychom chtěli provozovat alespoň jednou měsíčně (aktuální termín se vždy dovíte v programu). Na workshop se není potřeba nijak registrovat - rozhodně ale uvítáme, když se nám předem ozvete a dáte vědět, s čím se k nám chystáte. Budeme se tak moct lépe připravit (např. stáhnout instalační médium šité na míru) a složitější záležitosti skonzultovat s kolegy ze sousedního hackerspace-u.

Těšíme se na vás.Dále na