Články v rubrice "Akce"

Punkový syndrom / Kovasikajuttu

vytvořeno v pátek 10.7.2015  |  Akce
Zveme vás na další promítání Infoshopu Pelech. Tentokrát se bude promítat dokumentární film o finské punkové kapele, jejíž členové mají mentální hendikep. Promítání bude předcházet veganská večeře na téma vegan cukrárna. I když jsou prázdniny, najděme si čas ke krátkému přátelskému setkání. Akce bude(...)

Změnit všechno: anarchistická výzva

vytvořeno v úterý 21.4.2015  |  Akce  |  Diskuse
Přednáška CrimethInc. Ex-workers Collective:

Klimatické změny, ekonomická krize, nepokoje od Fergusonu po Sarajevo a v neposlední řadě objevující se hrozba války - to vše ukazuje, že současný řád není za žádných okoloností udržitelný. V poslední době dokonce i ti nejskálopevnější zastánci statu quo přiznávají, že je nutné všechno změnit. To nejlepší, s čím dokažou přijít, je však odkaz na stejné hodnoty a autority, které v první řadě tyto problémy způsobily. Co by znamenalo všechno změnit?

Antifašismus v Rusku

vytvořeno v sobotu 28.3.2015  |  Akce  |  Promítání
Kolektiv infoshopu Pelech vás zve na promítání dokumentárního filmu a přednášku o situaci v antifašistickém hnutí v Rusku

Workshop radikálního vyšívání s Kundy crew

vytvořeno v pondělí 26.1.2015  |  Akce  |  Workshopy
SMASH THE STATE AND MASTURBATE / ĽUĎOM JEBE / RADŠEJ RÝCHLO ZVLHNÚŤ AKO POMALY SCHNÚŤ / BITCHES LOVE EQUALITY / VYŠÍVKA JE PUNK, NIE JE DEAD - to je jenom malá ukázka radikálních vyšívek od slovenského seskupení Kundy Crew. Dovednosti našich babiček dokázaly přetvořit(...)

Anarchističtí vězni v Bělorusku

vytvořeno v neděli 13.4.2014  |  Akce  |  Diskuse
V tomto roce pořádá běloruský Anarchistický černý kříž (ABC) další evropské info tour. Jeho cílem je šířit informace o chystaném Týdnu solidarity s vězněnými anarchisty, který se uskuteční na konci srpna. Info tour je společnou snahou řady evropských ABC skupin podpořit vězněné soudruhy.

Stejně tak by se s Vámi soudruzi rádi podělili s informacemi o běloruském anarchistickém hnutí a doufají, že jejich zkušenosti mohou být využity i v našem boji. Není možné hovořit o anarchistickém hnutí v Bělorusku, aniž by se zdůraznila ohromná represe, které celé hnutí čelí. Soudruzi samozřejmě uvítají i oboustrannou diskusi na toto téma.

Nezbývá než dodat, že aktivity ABC stále vyžadují peníze, což je také jedním z cílů celého info tour. Vybrané peníze se využívají na placení právníků, ale i na šíření informací o případech zadržených aktivistů a aktivistek.

Během přednášky tak bude k dostání spousta materiálů týkajících se tématu, především knihy Příběhy vězněných anarchistů a také knihy Jedu do Magadanu, která bude poprvé k dostání na Anarchistickém festivalu knih.

Po přednášce se koná ve Vegalité koncert, na kterém budou tiskoviny též k dostání.

Dále na